Palnik uniwersalny PU-216A / Y12 - Metalowa kaseta
Kod produktu: W311-5310
Kod kreskowy: 5902768535112
Opis produktu
Palnik uniwersalny PU-216A/Y12 to wielofunkcyjne urządzenie acetylenowo-tlenowe od firmy PERUN wyróżniające się zwartą budową i małą masą. Przeznaczony do ręcznego spawania stali o grubości do 12 mm oraz cięcia tlenem stali o grubości od 3 mm do 100 mm. Wyposażony w inżektorowy (smoczkowy) system mieszania gazów. Nasadki do spawania posiadają wyloty różnej wielkości, a nasadka do cięcia wyposażona jest w dysze pierścieniowe Y12 z zaworem tlenu tnącego sterowanym pokrętłem. Cały zestaw dostarczany jest w trwałej metalowej kasecie z kompletnym wyposażeniem.
Komponenty zestawu spawalniczego
- Rękojeść typ 216 z nakrętką
- Nasadki do spawania nr 1-6 (6 szt.)
- Nasadka do cięcia
- Dysze tnące typ Y12A (4 szt.)
- Dysza podgrzewająca typ Y12A (1 szt.)
- Przystawka do cięcia
- Uszczelki zapasowe
- Kaseta metalowa
Zalety
- Wszechstronność - jedno narzędzie do spawania, cięcia, podgrzewania, lutowania i opalania różnych metali
- Kompaktowa konstrukcja - zwarta budowa i mała masa (0,7-0,9 kg z nasadką do spawania, 1,3 kg z nasadką do cięcia)
- Kompletny zestaw - sześć nasadek do spawania i cztery dysze tnące umożliwiające pracę z materiałami o różnej grubości
- Wygodne przechowywanie i transport - wszystkie elementy zestawu umieszczone w solidnej kasecie metalowej
Dane techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zakres grubości spawania | Do 12 mm |
| Zakres grubości cięcia | 3-100 mm |
| Typy nasadek do spawania | Nr 1 (do 1 mm), Nr 2 (1-2 mm), Nr 3 (2-3 mm), Nr 4 (3-5 mm), Nr 5 (5-8 mm), Nr 6 (8-12 mm) |
| Typy dysz tnących | Y12A 3-10, Y12A 10-30, Y12A 30-60, Y12A 60-100 |
| Dysza podgrzewająca | Y12A 3-100 |
| Ciśnienie tlenu (spawanie) | 2,5 bar (0,25 MPa) |
| Ciśnienie tlenu (cięcie) | 2-6 bar (0,2-0,6 MPa) - w zależności od grubości materiału |
| Ciśnienie acetylenu (spawanie) | 0,1-0,3 bar (0,01-0,03 MPa) |
| Ciśnienie acetylenu (cięcie) | 0,2-0,4 bar (0,02-0,04 MPa) |
| Zużycie tlenu (spawanie) | 120-1150 dm³/h (w zależności od nasadki) |
| Zużycie acetylenu (spawanie) | 100-1000 dm³/h (w zależności od nasadki) |
| Prędkość cięcia | 600-150 mm/min (w zależności od grubości materiału) |
| Numer katalogowy (w kasecie metalowej) | 311-5310 |
Pliki do pobrania
Ulotka techniczna