Zestaw Spawarka ESAB Fabricator EM401iw
Kod produktu: 0446400883*
Kod kreskowy: 7322376245834
Opis produktu
ESAB Fabricator EM 401i ze zintegrowaną chłodnicą to wytrzymałe inwertorowe źródło prądu przeznaczone do spawania metodami MIG/MAG i MMA (elektrodami otulonymi). Urządzenie charakteryzuje się wyjątkową odpornością na surowe warunki użytkowania, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do zastosowań przemysłowych. Wraz z podajnikiem Fabricator Feed idealnie sprawdzi się w przemyśle ciężkim, gdzie wykorzystuje się druty lite i rdzeniowe. Dostępny w wariancie ze zintegrowaną chłodnicą, oferuje prąd spawania 400 A przy 60% cyklu pracy, co zapewnia wydajną i nieprzerwaną pracę w wymagających warunkach.
Komponenty zestawu spawalniczego (komplet)
- Źródło prądu Fabricator EM 401i ze zintegrowaną chłodnicą
- Przewód sieciowy 5 m
- Przewód powrotny 5 m z zaciskami
- Półka na butlę z gazem
- Trzpień dla podajnika drutu
- Instrukcja obsługi
- Wydzielony podajnik Esab Feed 304W
- Zespół przewodóww 70mm'2 / 5m (W)
Zalety
- Solidny i niezawodny system spawalniczy do wymagających zastosowań, 400 A przy 60% cyklu pracy
- Oszczędności energii dzięki wysokiemu współczynnikowi mocy (0,91), wysokiej wydajności (86%) i niskiej mocy w stanie spoczynku (<35 W)
- Niższy koszt eksploatacji w porównaniu do konwencjonalnych urządzeń transformatorowych przy zachowaniu wszystkich zalet technologii inwertorowej
- Zintegrowane szerokie, duże kółka i półka na butlę z gazem ułatwiające przemieszczanie po warsztacie
Dane techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napięcie sieciowe | 380-415 V, 3 fazy, ±10%, 50/60 Hz |
| Znamionowy prąd spawania (MIG/MAG) | 400 A przy 60% cyklu pracy 310 A przy 100% cyklu pracy |
| Znamionowy prąd spawania (MMA) | 400 A przy 60% cyklu pracy 310 A przy 100% cyklu pracy |
| Zakres nastaw (MIG/MAG) | 30 A / 15,5 V – 400 A / 34 V |
| Zakres nastaw (MMA) | 30 A / 21,2 V – 400 A / 36 V |
| Wymiary drutu | 0,8 – 1,2 mm |
| Sprawność przy maks. natężeniu prądu | 86% |
| Współczynnik mocy | 0,91 |
| Wymiary (dł. x szer. x wys.) | 1035 x 500 x 1015 mm |
| Waga z jednostką chłodzącą | 107,5 kg |
| Stopień ochrony | IP23 |
| Moc chłodzenia (chłodnica COOL 2F) | 1 kW przy temperaturze otoczenia 25°C |
| Ilość chłodziwa | 4,5 l |
| Maksymalny przepływ wody | 1,8 l/min |
Pliki do pobrania
Karta katalogowa